Skąd wziąć pieniądze na biznes?

Wiele młodych ludzi, chce otworzyć własny biznes, niewątpliwie jest to jedno z marzeń ludzi ambitnych, jednak na starcie biznesu mamy wiele różnych kłopotów, między innymi w jakiej branży zacząć naszą działalność, lub co robić, aby zarabiać pierwsze pieniądze na naszej działalności.
Jednak jednym z najczęstrzych pytań i kłopotów na początku biznesu to są pieniądze.
Koszty rozpoczęcia działalności gospodarczej – biznesu, bardzo często są niestety wysokie, dlatego teraz pytanie – “skąd wziąć pieniądze na biznes?”
Warto pamiętać też o tym, że w każdej branży koszty rozpoczęcia biznesu będą inne, przykładowo w branży nieruchomości i deweloperki będziemy potrzebować większy kapitał niż w branży marketingowej, dlatego?
Do zbudowania pierwszego obiektu w branży deweloperskiej będziemy potrzebować ponad 50 tysięcy – 100 tysięcy złotych, na zakup samej działki, materiałów budowlanych, oraz pracowników.
jednak w branży marketingowej będziemy potrzebować więcej umiejętności niż samego budżetu na początek, dlatego warto na początku uczyć się umiejętności, które są potrzebne w danej branży.
Jednak wróćmy do pytania – “skąd wziąć pieniądze na biznes?” tutaj są dwie opcje – pożyczka, lub własny kapitał

Własny kapitał

Własny kapitał możemy zdobyć poprzez prace na etacie, jednak aby upiec dwie pieczenie na jedym ogniu, warto zatrudnić się w branży w której my sami chcemy otworzyć firmę, dlaczego?
Jeśli od początku bedziemy pracować w branży w której sami chcemy otworzyć firmę, zdobędziemy umiejętności, które póżniej pomogą nam zarządzać naszą firmą, ponadto bedziemy mogli zobaczyć jak wygląda nasza branża od środka i co warto robić aby nasza firma nie upadła.
W miedzy czasie bedziemy oczywiście zarabiać pieniądze, które jeśli bedziemy sumiennie oszczędzać, zbierzemy odpowiedni kapitał do tego, by móc ze spokojem otworzyć własną firmę, jednak pamiętajmy o tym aby cały czas się szkolić i nie być tacy jak “każdy”
Nasza firma powinna się czymś wyróżniać, jednakże na początku skupmy się na tym, by zyskać pierwszych klientów, którzy będą nam płacić a my dzięki temu bedziemy mogli nieustannie skalować firmę i nasz biznes.
Jednak jeśli nie uda nam się dostać pracy w “naszej” branży, warto pomyśleć na przykład o pracy jako sprzedawca, dlaczego?
Podczas pracy jako sprzedawca bedziemy mogli zobaczyć jak działa cały system sprzedaży, ponadto opanujemy umiejętność sprzedaży i negocjacji, oraz ogólnego kontaktu z klientami.
Miejmy na uwadze fakt, że sprzedaż to umiejętność która będzie w XXI wieku coraz bardziej potrzebna, ponieważ aktualnie coraz więcej się sprzedaje, a nie coraz mniej, dlatego warto o tym pamiętać.

Inną dobrą pracą jest praca w call center, czemu?

Praca w call center uczy nas przede wszystkim kontaktu z klientami i umiejętności przekonywania ludzi, do NASZEGO produktu.
Może wydawać się dziwne, ale prawda jest taka, że wiele ludzi nie potrafi rozmawiać z klientami, ponieważ to nie jest zwykla rozmowa jak kolega z koleżanką, podczas rozmowy z klientami musi używać pewnych technik psychologii, dlatego warto czytać dużo książek z zakresu psychologii, aby móc ludzi przekonywać na swoją stronę.
Kiedy my założymy własną firmę i będziemy potrzebowali zdobywać nowych klientów, takie umiejętności nam świetnie w tym pomogą, dlatego warto cały czas to ćwiczyć i praktykować.

Pożyczka

Drugą opcją zdobycia kapitału na początek biznesu to pożyczka.
Pożyczkę możemy wziąć na dwa sposoby, jakie to sposoby?
Pierwszy sposób to pożyczka od inwestora i od tego zaczniemy.

Jak zdobyć pożyczkę od inwestora?

Naszym pierwszym zadaniem jest znaleźć w ogóle inwestora, takiego inwestora możemy znaleźć w Internecie, przykładowo na www.assay.pl
Kiedy znajdziemy takowego inwestora, musimy przekonać takiego człowieka, aby nam zaufał i zainwestował swoje pieniądze.
Aby w ogóle cokolwiek zaproponować, warto stworzyć biznesplan, który naszym zdaniem ma duże szanse na powodzenie, kiedy my sami bedziemy wiedzieć wszystko co i jak, wtedy będziemy mogli umawiać spotkanie z inwestorem.
Jeśli wszystko się uda – my robimy robotę, inwestor wykłada pieniądze, natomiast zyskami dzielimy się według ustalonej umowy.

Druga możliwość to klasyczna pożyczka na start biznesu.
Istnieją klasyczne kredyty dla firm, jednak warto przed takim kredytem zapoznać się z całą umową i wypytać o wszystko, jak wyglądają stopy procentowe itp.
W momencie kiedy kredyt zostanie nam przyznany możemy zacząć działalność od razu.
Poza klasyczną pożyczką dla firm, istnieją różne zapomogi dla początkujących firm, przykładowo możemy dostac dotacje z urzędu pracy czy też fundusze pożyczkowe.
Jest możliwość ubiegania się o dofinansowanie na sprzęt i potrzebne rzeczy, które dostaniemy bez potrzeby oddania.
Klasyczny kredyt na rozpoczęcie działalności należy spłacić, jednak są dotacje i zapomogi, których zwracać nie musimy.