Opieka nad psem: Proste i skuteczne porady

Większość ludzi uwielbia mieć zwierzęta domowe w swoim życiu z powodu bezwarunkowej miłości, którą mają dla swoich zwierząt. Jeśli kochasz swojego zwierzaka, to na pewno czytałeś, że psy są lepsze od ludzi na wiele sposobów. Są lojalne, inteligentne, kochające i ochronne. Nigdy nie zawodzą i zawsze są gotowe, aby ci służyć.

Ale jest jeszcze jeden rodzaj psa, który nie jest taki sam i jest nazywany psem domowym. Psy domowe nie są takie same jak zwierzęta domowe, są jak członkowie rodziny. Są inteligentne i zawsze gotowe, aby ci służyć.

Wszyscy mamy własną przestrzeń w naszym domu i nie ma różnicy, czy masz psa czy kota, będą zajmować tę samą przestrzeń. Ale jest jedna rzecz, która sprawi, że poczujesz się inaczej i to jest ich zapach.

Zapach psa jest inny niż kota. Jeśli masz psa w swoim domu to wiesz, że będzie on trzymał się swojego miejsca. Nie przeniesie się na kanapę lub na stół kuchenny, ale pozostanie na swoim miejscu.

Podobnie, jeśli masz w domu kota, nigdy nie pozostanie on w tym samym miejscu. Zawsze będzie starał się zachować dystans między tobą a nim. Będzie leżał na kanapie lub na łóżku i będzie tam zawsze, gdy będziesz chciał.

Więc, jak możesz sprawić, że twój pies domowy będzie bardziej lojalny i godny zaufania? Oto skuteczne wskazówki, których musisz przestrzegać, aby twój pies domowy był naprawdę dobrym chłopcem.

Spraw, aby twój pies domowy był dobrze wyszkolony:

Nie będzie ci trudno wyszkolić szczeniaka, ale szkolenie dojrzałego psa jest trudniejsze. Będziesz musiał ciężko na to pracować.

Jeśli szkolisz swojego psa, to bardzo ważne jest, aby rozpocząć szkolenie od najmłodszych lat. Jeśli masz szczeniaka, to możesz użyć zabawki do szkolenia go. Możesz umieścić zabawkę w kącie domu i powiedzieć szczeniakowi, że nie wolno mu jej dotykać.

Kiedy szczeniak nauczy się zasad, możesz nauczyć go różnych poleceń, takich jak siad, pobyt i przyjść. Będziesz musiał go wyszkolić, aby był posłuszny twoim poleceniom.

Podobnie, będziesz musiał pracować nad komendami, jeśli twój pies jest dojrzały. Możesz trzymać nagrodę w ręku i powiedzieć komendę do psa. Kiedy pies będzie posłuszny komendzie wtedy możesz dać mu smakołyk.

Zapewnij swojemu psu odpowiednie ćwiczenia:

Twój pies potrzebuje spacerów przez co najmniej 2 godziny dziennie. Najlepszym sposobem na spacer jest zabranie psa do parku lub gdziekolwiek indziej, gdzie można zobaczyć ludzi.

Będzie bardziej aktywny i zdrowszy, jeśli będziesz go regularnie zabierał na spacery. Dobrym pomysłem będzie stworzenie harmonogramu i przestrzeganie go.

Upewnij się, że prawidłowo karmisz swojego psa:

Pies jest mięsożercą, a zatem musisz go karmić mięsem. Ale musisz upewnić się, że karmisz swojego psa świeżym jedzeniem każdego dnia.