Jak prowadzić biznes w zgodzie ze sobą?

Obecny świat w kwestii pracy dzieli się na dwie części – etat, oraz własna działalność gospodarcza.

My dziś omówimy szerzej własną działalność gospodarczą, oraz to jak prowadzić biznes w zgodzie ze sobą, dlatego zacznijmy od tego co jest najważniejsze podczas prowadzenia biznesu – edukacja.
Jest to niewątpliwie najważniejszy element, przy sukcesywnym prowadzeniu firmy.

Nieustanna edukacja

Edukacja pozwala nam poznawać cały nasz rynek, oraz nie tylko, przykładowo, jeśli będziemy uczyć się z zakresu psychologi, dowiemy się jak rozmawiać z ludźmi aby przekonać ich do zakupu, lub, co mówić aby wynegocjować dla nas bardziej korzystne warunki.
Niewątpliwie edukacja jest skuteczna, oraz bardzo często darmowa, lub za niewielką opłatę, ponieważ różne książki możemy zakupić w zakresach cenowych 39.99zł – 129.99zł co na pewno nie jest dużym wydatkiem, patrząc na tak zwany “zwrot inwestycji” ponieważ zakup książek to niewątpliwie jest inwestycja, która właśnie bardzo często przekłada się na wyższe zarobki, czy to w firmie czy to na etacie, na przykład podczas rozmowy z szefem na temat podwyżki.
Jednak wracając do tematu – edukacja pozwala nam również poznać siebie, to co my naprawdę lubimy i co nas ciekawi, prosty przykład?
Kupiliśmy książkę o tematyce kryminalnej, nie czytając nigdy wcześniej książki o takiej tematyce, jednak po przeczytaniu jej, może się okazać, że bardzo lubimy takie klimaty i będziemy częściej sięgać po podobne tytuły, a warto zaznaczyć, że książki o kryminalnym motywie przewodnim bardzo często przeplatane są z psychologią, dlatego możemy upiec “dwie pieczenie na jednym ogniu” czytając takie książki.
Istnieją również książki poświęcone stricte o przedsiębiorstwie i z nich możemy się dowiedzieć jakie strategie marketingowe stosowali najlepsi przedsiębiorcy w swojej branży, co równie dla nas może byc bardzo pomocne.
Edukacja bardzo przekłada się na prowadzenie biznesu w zgodzie ze sobą, ponieważ poznając siebie dowiadujemy się co lubimy, a kiedy dowiemy się co lubimy, możemy wtedy zrobić biznes, wykorzystując wcześniej zdobytą wiedzę z innych książek.

Biznes stworzyć w oparciu o własne hobby

Bardzo często ktoś decyduje się na biznes w jakiejś branży, ponieważ dana branża jest chwilowo modna i można dużo na niej zarobić, jednak bez odpowiedniej wiedzy i przede wszystkim zamiłowania do tego nie wyjdzie nam z tego żaden szeroko sukcesywny biznes, dlatego lepiej biznes stworzyć z czegoś co my bardzo kochamy i robimy to głownie w czasie wolnym, dlaczego?
Ponieważ mamy wiedzę jak to robić, dlatego że jeśli robimy coś z pasji mamy nie raz o wiele większą wiedzę niż ktoś kto robi coś z “przymusu”
Przykładowo jeśli ktoś jest miłośnikiem streetwear’u (odzieży w stylu miejskim/ulicznym) będzie o wiele bardziej przykładał się do swoich produktów i będzie dbał o każdy szczegół tych ubrań, ponadto będzie wiedział co z czym łączyć oraz co do czego idealnie pasuje, właśnie dlatego że on sam jest tego miłośnikiem, natomiast jeśli ktoś chce tworzyć takie ubrania tylko dlatego, że jest to aktualnie popularne, bardzo szybko wypadnie z branży, głównie dlatego, że brak mu wiedzy i wewnętrznego zapału do tego.
To czy ktoś robi coś z prawdziwej miłości i hobby, czy tylko z “chwilowej mody” możemy zaobserwować w muzyce, ponieważ wiele młodych osób chce robić muzykę, jednak jednym będzie to o wiele bardziej wychodzić i o wiele szybciej osiągną sukces, ponieważ oni naprawdę kochają to co robią i w większości poświęcają się temu w 110%.

Wyznaczać sobie cele, które MY chcemy zrealizować

Bardzo często nasz biznes zabija to, że wyznaczamy sobie cele, których tak naprawdę nie chcemy, bądź są one zainicjowane pod wpływem dużych emocji, dlatego do wyznaczania celów powinniśmy przysiąść bez żadnych emocji, wziąć kartkę i długopis i szczerze pomyśleć czy my chcemy prowadzić biznes dlatego, że chcemy być bogaci, czy dlatego, że chcemy prowadzić spokojne życie, mieć dzieci i kochającego partnera/partnerkę, oraz co my chcemy stricte z naszą firmą osiągnąc.
Ponadto warto mieć na uwadze, że do dużych celów dochodzi się małymi kroczkami, dlatego warto zamiast 30 celów na cały miesiąc wyznaczyć sobie 3/4 cele na dzień i konsekwentnie je zrealizować podczas całego dnia.
Wtedy o wiele szybciej dojdziemy do tego co tak naprawdę chcemy, czyli bedziemy żyć i prowadzić biznes w zgodzie ze sobą, bo o to właśnie chodzi, prawda?